Portál s aktuálnymi informáciami o medzinárodnom obchode.

Aktuálne o medzinárodnom obchode.

Organizácie môžu vyhrať grant pre Plán na ochranu životného prostredia

Všetky žiadosti o grant bude posudzovať nezávislá komisia expertov z oblasti ochrany životného prostredia, ktorá vyberie vo výsledku sedem až osem víťazných organizácií.

Neziskové organizácie a iniciatívy môžu získať envirogrant od nadácie VÚB pre plán zameraný na ochranu a osvetu v environmentálnych oblastiach. O grant sa môžu uchádzať aj školy, ktoré prichádzajú s inovatívnymi formami vzdelávania a osvety o potrebe ochrany životného prostredia. TASR o tom informovali z nadácie.

Šancu na podporu cez program Envirogranty majú projekty mimovládnych organizácií a ochranárskych združení, zamerané na ochranu biodiverzity a životného prostredia, teda iniciatívy, ktoré konajú v prospech udržania fauny a flóry v konkrétnych lokalitách, čistoty vôd, ovzdušia, úrodnosti pôdy, a ktoré prinášajú riešenia na zmiernenie dopadov klimatických zmien.

Všetky žiadosti o grant bude posudzovať nezávislá komisia expertov z oblasti ochrany životného prostredia, ktorá vyberie vo výsledku sedem až osem víťazných organizácií. Každá z nich dostane na realizáciu navrhovaného projektu finančnú podporu do výšky 7000 eur.

Zdroj: TASR

Facebook
X
LinkedIn
WhatsApp
Návrat hore