Portál s aktuálnymi informáciami o medzinárodnom obchode.

Aktuálne o medzinárodnom obchode.

Aliter Technologies patrí medzi lídrov na európskom technologickom trhu

Predseda Rady slovenských exportérov, Lukáš Parízek a predseda predstavenstva spoločnosti Aliter Technologies, Ervin Haramia

Slovensko-kanadská firma Aliter Technologies sa dnes môže pochváliť silnou pozíciou medzi významnými technologickými firmami v Európe. Napredovať sa jej od svojho založenia darí aj vďaka prístupu, ktorý vyplýva priamo z jej názvu – slovo aliter v latinčine totiž znamená inak / iným spôsobom.

Firma sa v začiatkoch venovala hlavne poradenským činnostiam v oblasti špeciálnych informačných a komunikačných technológií (IKT). Aktuálne pokrýva celý životný cyklus v rámci realizácie projektov a to od vlastného vývoja softvéru a hardvéru, až po servisnú podporu. Produkty firmy Aliter Technologies využívajú nielen silové rezorty vo viacerých štátoch, ale aj nadnárodní dodávatelia obrannej, bezpečnostnej a leteckej techniky, či medzinárodné organizácie, vrátane NATO. Firma k požiadavkám klientom pristupuje v maximálnej možnej miere individuálne, čo jej pozíciu lídra na trhu v daných oblastiach iba posilňuje.

Spoločnosti sa darí rásť aj vďaka expanzii na zahraničné trhy a investovaniu do technologických spoločností. Medzi úspešné investície patrí napríklad spoločnosť, ktorá sa zameriava na migrácie do cloudových technológií, alebo expert na prediktívne analytiky a monitoring vo virtualizovaných prostrediach. ,,Práve vďaka úspechom v zahraničí, sa nám otvárajú možnosti nie len v Európe, ale aj v celej Severnej Amerike. Neustále sa pozeráme po nových investičných cieľoch, vďaka ktorým chceme získať prístup aj k novým technológiám”, priblížil Ervin Haramia, predseda predstavenstva spoločnosti Aliter Technologies.

Medzi spomínané inovatívne riešenia, ktoré firma vyvinula patrí napríklad špeciálny dron, ktorým sa počas pápežovej návštevy dohliadalo na jeho bezpečnosť, či na bezpečnosť 40-tisícového davu fanúšikov skupiny Rammstein, komunikačný systém, ktorý prežije extrémne podmienky a tvrdé zaobchádzanie, či špeciálne upravený automobil, z ktorého je možné riadiť bezpilotné prostriedky a sledovať pozemnú situáciu.

V portfóliu produktov firmy sa nachádzajú aj menej tradičné riešenia, ako je špeciálny dron na montáž a demontáž odkloňovačov vtáctva. Odkloňovače majú za úlohu chrániť vtáky pred nárazom do elektrického vedenia. Nemenej zaujímavý je aj systém na monitoring osamelo žijúcich seniorov, ktorý využíva prvky umelej inteligencie a dokáže v prípade potreby upozorniť rodinu na neštandardné správanie seniora a predísť rizikovým situáciám ohrozujúcich jeho život.

Zdroj: Aliter Technologies

Facebook
X
LinkedIn
WhatsApp
Návrat hore